מכינה קדם צבאית נחשון

אור בלב - חוגגים את חנוכה עם ילדים בבתי חולים

                            

פרויקט "אור בלב" של חברה טובה, בשיתוף עם קרן ישעי - מרפא לחיים, עמותת חיים בדרך ארץתוכנית עמ"ן (עיר מתנדבת נוער) של ג'וינט ישראל, התאחדות הסטודנטים הארצית וארגון הצילום למען הקהילה "קליקארט" הביא את שמחת החג באמצעות כ-8,000 מתנדבים אל אלפי ילדים חולים בבתי החולים וקשישים בבתי אבות ומועדוני גיל הזהב בכל רחבי הארץ. אז לפני כל הסיקורים נרצה להודות מכל הלב לכל המתנדבים, השותפים והתומכים, שסייעו, נתנו יד, השתתפו, עזרו, ארגנו, חיברו, יזמו, קישרו והנעימו את החג והפכו אותו לחג יוצא דופן לכולנו - לחווית חנוכה מוארת במיוחד, בזכותכם!

 

חנוכה בבית חולים "לניאדו" בנתניה

 
המתנדבים, עשרים וחמישה חניכים של המכינה הקדם צבאית למנהיגות חברתית נחשון ממבואות הנגב ומצודת יואב, חבר'ה לפני גיוס, שבחרו לעשות שנה הפסקה מהחיים, להכיר את החברה הישראלית לתרום למענה ולהתפתח באופן אישי. חניכי המכינה לומדים מנהיגות חברתית, יהדות, פילוסופיה, ידיעת הארץ, ניווטים וכו'. הם לומדים הן באופן עיוני והן באמצעות הרגליים בסיורים ופעילויות תורמות לחברה.
 
המתנדבים הגיעו למחלקת הילדים, חלקם מחופשים לליצנים והסתובבו בין החדרים במחלקה. הם חילקו סופגניות, שרו ושיחקו עם הילדים החולים. כשירד הערב הדליק אחד החניכים נרות חנוכה ובירך עליהם וכולם הצטרפו בשירה גדולה ל"מעוז צור", תחושת הסיפוק מכל רגע עברה בחניכים שלא רצו לעזוב ושרו עוד ועוד. בהמשך פנו כולם למחלקות הסיעודיות בבית החולים. השירה ושמחה נשמעה בין שלושת הקומות של מחלקות הסיעוד וניתן היה לראות את החיוכים וההתרגשות של המאושפזים.
 
על פניה של מאושפזת צעירה במחלקה הסיעודית לא נראה חיוך זה זמן רב. כשראתה ושמעה את החבר'ה מגיעים בשירה חזקה היא החלה לפתע לחייך. גם מירקה, ראש המחלקה, נדהמה על כך ואמרה שהדבר לא קורה בדרך כלל. המתנדבים הרגישו שהפעילות הייתה מוצלחת, האנרגיות הרבות של החבר'ה הצעירים העלו את המורל והשירה נגעה בלב של כולם.
 
 
 
בית חולים "איכילוב" בתל אביב
   
 
הדפס
נחשון - המדרשה הישראלית למנהיגות חברתית (ע.ר. 580299089) קיבוץ גלאון / קיבוץ שובל / שדרות טל': 08-6896891 פקס:08- 6896892 לפניות מועמדים: 052-8345388 דואר אלקטרוני: info@m-nachshon.org
Nachshon - The Israeli Educational Institute for Social Leadership
Metzudat Yoav / Kibbutz Shuval / Sderot Community
Postal Address: Metzudat Yoav, PO Box 538, Ashkelon 7810401 Office: +972-8-6896891 Fax: +972-8-6896892 For applicants: +972-52-8345388 E-mail: info@m-nachshon.org