מכינה קדם צבאית נחשון

ניוזלטר 17.10.2012

פותחים שנה, סיכום המפגש ביום כיפור, והזדמנות לעבוד בחברה טובה

בוגרים יקרים,

בתום תקופת החגים ולקראת תחילת שנת הלימודים במכללות ובאוניברסיטאות, רצינו לאחל לכלל הבוגרים, החניכים, המדריכים והמשפחות שנה טובה ומוצלחת. זו גם ההזדמנות לקבל את 122 בוגרי מחזור ט"ו (משלוש הקבוצות) לקהילת הבוגרים של נחשון.
ועוד בהזדמנות זו, אנחנו רוצים להודות בשם צוות המכינה וכלל הבוגרים לרויטל לבהר ממחזור י"א על עבודתה הנאמנה והמסורה בשנה האחרונה כרכזת הבוגרים - ולהודיע שאנחנו מתכוונים להמשיך ולחזק את הקשר בינינו. בימים אלה נכנסת לתפקיד רכזת בוגרים חדשה, עדי אליהו ממחזור ט'.
אתם מוזמנים לפנות אל עדי בהצעות, יוזמות, שאלות, עדכונים ועניינים שונים שיכולים לעניין את קהילת הבוגרים.

adieliyah@gmail.com

משפחת נחשון


כבר 16 שנה...

אנו שמחים לספר לכם על פתיחת המחזור ה-16(!) של נחשון. מחזור ט"ז הראשון מונה 134 חניכים (מצודה 51, שובל 48, ושדרות 35).
בראש כל אחת מהקבוצות עומד/ת רכז/ת: דניאל ברקלי, בוגר מחזור ד', שהדריך במחזורים י'-י"א וריכז במחזור ט"ו; טל איתן, בוגרת מחזור י' ומדריכה במחזור ט"ו; ומני פריסל. לצידם צוות של מדריכים, ביניהם בוגרים רבים: עומרי ארזי מחזור ט', ליאוניד רזינסקי מחזור י', חרות גז ומעיין נוריאל מחזור י"א ודפנה לרנר מחזור י"ב.


בהצלחה לצוות וכמובן לחניכים, שצועדים את הצעד הראשון במסע של נחשון.


חשבנו עליכם

והנה כמה רעיונות והזדמנויות שיכולים לעניין אתכם.

 • "מדרשה למעשה" – תכנית חדשה ששואפת לייצר המשכיות לתהליך שעוברים בוגרי המכינות, המיועדת לבוגרי שירות. בואו לשמוע ולהשמיע בערב הקמה ב- 25/10 במכון מגיד בתל אביב. הקליקו כאן כדי להירשם בטופס הרשמה. פרטים נוספים בקבוצת הפייסבוק של בוגרי נחשון.
 • פאנל תפקידים צבאיים יתקיים השנה בשלוש הקבוצות ביום ה' 25/10. נשמח לנציגות של מגוון תפקידים. אפשר ליצור קשר עם דניאל ברקלי 052-8345387.
 • ועוד לחובבי השטח שביניכם – מי שעבר/ה הכשרה צבאית או אזרחית בניווטים, יכול/ה להצטרף כחונכ/ת בהכשרת הניווטים של חניכי נחשון, ב 7-8 לנובמבר ימים ד-ה בגבעות גורל. לפרטים נוספים או כדי להגיד "מגיע/ה" אפשר ליצור קשר עם חרות 052-6778307.
 • ארגון חברה טובה מחפש מנהיג חברתי. אולי המשרה* הזו תתאים לך?
  חברה טובה (שהוקמה על ידי בוגרי נחשון!) היא ארגון קטן שעושה דברים גדולים. ארגון שמצליח להתאים את עולם ההתנדבות לסביבה הטכנולוגית ולתרבות הפנאי של המאה ה-21, וכבר גרם לעשרות אלפי אנשים בישראל לצאת מהבית ולתרום לחברה. חברה טובה ממשיכה לגדול ולהתרחב, ומחפשת את המנהיג הבא שיקדם את עולם ההתנדבות בישראל - כדי שכמה שיותר אנשים יצליחו למצוא הזדמנות להשתלב בעשייה חברתית מתי שנוח להם.
  אנחנו מחפשים מנהיג/ה עם ראש גדול, זיקה חברתית, ניסיון בהנעה והפעלה של אנשים, יכולת שיווקית, שליטה מצוינת בסביבת מחשב ואינטרנט ויכולת ניסוח מעולה.
  אז אם אתם רוצים להיות חלק מוביל במהפכה שנקראת חברה טובה, שלחו אלינו קורות חיים לכתובת: info@hevratova.org.il, בצירוף דוגמה לטקסט שכתבתם, ונשמח להכירכם!
  (*אפשרות גם למשרה חלקית)
 • עוד בחברה טובה - מחפשים איפה להתנדב? אולי אתם רוצים להפוך לחלק מהצוות המתנדב של חברה טובה? היכנסו לסל הפעילויות הגדוש ובטוח תמצאו את המקום שלכם....

יום כיפור במצודת יואב - זו כבר מסורת

השנה לקחו על עצמם בוגרי מחזור י"א (מצודת יואב) לארגן את המפגש המסורתי של יום כיפור. הנה כמה מילים שכתב נמרוד גורנשטיין, ממארגני האירוע: "משנה לשנה מתעצב אופי ייחודי לאירוע שהחל כיוזמה ספונטנית לפני שש שנים, ומאורגן בכל שנה מחדש על ידי בוגר אחר המרים את הכפפה, לטובת כל מי שמחפש חוויה משמעותית, פלורליסטית ומעמיקה לאחד הימים המרכזיים בלוח השנה היהודי. השנה השתתפו כתשעים בוגרים, מכרים ומתעניינים מכל רחבי הארץ. הפעם היו אלה בוגרי מחזור י"א (מצודת יואב) אשר ריכזו את ההרשמה ובנו את הלו"ז המגוון, שכלל לא רק את כל סדר התפילות לכל אורך החג, אלא גם שיעורים שונים שנערכו במקביל. הכל היה שם - מפגשים של בוגרים עם חבריהם, מדריכים עם חניכיהם, ומשפחות צעירות וילדיהם שהשרו אוירה קהילתית במיוחד. אפילו הצטרפו שני תיירים (גרמני ואמריקאי) אשר אינם דוברים מילה בעברית, ונפגשו בראשונה ביום הכיפורים. בידי כל אחד ואחת הייתה בחירה מלאה מתי, לאיזה ואם בכלל להיכנס לתפילה או לשיעור מסוים (ואם לצום ואם לישון...).

לקראת שבירת הצום, הצטרפו משפחות הקיבוץ לתפילת נעילה במרפסת המצודה, לאור שקיעה במבט למזרח. עם צאת החג כתב אחד המבקרים ברשת החברתית לאחר חזרתו הביתה - "כיפור במצודת יואב - היה מעין עולם הבא", וככל הנראה התכוון בכך למפגש המרתק בין הבוגרים, האורחים חובשי הכיפה ואלה שאינם, התיירים מחו"ל ובני קיבוץ שדה-יואב, שהתאחדו כולם תחת קורת גג אחת לטובת יצירת קהילה אחת ייחודית ליום הכיפורים. היה באמת מפגש מוצלח, והלוואי ובשנה הבאה נראה עוד ועוד בוגרים מכל המחזורים, שינצלו את ההזדמנות ויקחו גם הם חלק בחוויה משמעותית ומיוחדת - יום כיפורים אישי וקהילתי".


שמרו על קשר!

 • כולם מוזמנים לבוא לבקר במכינה או להצטרף אלינו לפעילויות השונות. באתר המכינה מתפרסמים הלו"זים השבועים.
 • facebook - כל הבוגרים שעדיין לא חברים בקבוצת הפייסבוק של בוגרי נחשון, מוזמנים להצטרף, לשתף ולהשתתף.

פרטי רכזת הבוגרים
עדי אליהו
adieliyah@gmail.com

הדפס
נחשון - המדרשה הישראלית למנהיגות חברתית (ע.ר. 580299089) קיבוץ גלאון / קיבוץ שובל / שדרות טל': 08-6896891 פקס:08- 6896892 לפניות מועמדים: 052-8345388 דואר אלקטרוני: info@m-nachshon.org
Nachshon - The Israeli Educational Institute for Social Leadership
Metzudat Yoav / Kibbutz Shuval / Sderot Community
Postal Address: Metzudat Yoav, PO Box 538, Ashkelon 7810401 Office: +972-8-6896891 Fax: +972-8-6896892 For applicants: +972-52-8345388 E-mail: info@m-nachshon.org