מכינה קדם צבאית נחשון

ניוזלטר 26.11.2012

בוגרים יקרים,
חודש מעניין וגדוש עבר על כולנו, ויש לנו הרבה מה לעדכן...
ראשית, זה הזמן להודות לכל הבוגרים (ממגוון המחזורים) והמדריכים לשעבר שנרתמו למשימת החניכה בניווטים של מחזור ט"ז - החניכים דיווחו על חוויה משמעותית, לא בזכות הניווטים אלא גם ובעיקר בזכות נוכחות הבוגרים. כיף לראות אתכם!

משפחת נחשון


התגייסות הבוגרים להתנדבות במהלך מבצע "עמוד ענן"
אנחנו רוצים לשלוח את הערכתנו ותודתנו לבוגרי ובוגרות נחשון ומשפחותיהם - תושבי ותושבות הדרום, חיילים וחיילות בסדיר, בקבע ובמילואים - ולכל אלה שהתגייסו למען המצב ולמען תושבי הדרום במהלך מבצע "עמוד ענן".
והנה מילים שכתבה לירית קליין, בוגרת מחזור ג' ומדריכה במחזור ח':

"...אנחנו עוסקים רבות בשאלה 'האם נחשון הצליחה?'... בעיניי המטרה של נחשון היא להדביק את החניכים בחיידק העשייה החברתית באשר היא, באופן שבו כל אחד ואחד ישפיע במקום בו הוא נמצא, לפי יכולתו. מהבחינה הזאת, הרגשתי השבוע שנחשון הצליחה.
כשהבנתי שהמצב בדרום רציני, הדבר הראשון שעשיתי כדי למצוא מקום להתנדב בו היה לכתוב בקבוצת הבוגרים שלנו בפייסבוק. תוך זמן קצר כבר מצאתי את עצמי בדרך דרומה, עם רשימת טלפונים ואופציות למקומות שאפשר להגיע אליהם ולעזור. אסף אזר הקים חמ"ל בחולית, אור הרפז ממחזור ח' עידכן אותי על ההתארגנות במקלטים בבאר שבע, מאיה מימרן ממחזור ג' הציעה לי לישון בדירתה, והילה שמש ממחזור י' חיברה אותי לפרוייקט 'דירה להשכיר' בשדרות שדרכו מצאתי את מקומי במערכה.
הצטרפתי יחד עם חברה לסטודנטית מהפרויקט שגרה באחת השכונות בשדרות, ומיד נכנסנו לעשייה קדחתנית במקלט עם המוני ילדים. ארגנו לו"ז שפעל מ-9 בבוקר עד 4 אחה"צ, נקלטנו בקהילה האתיופית באהבה רבה, ולא היה רגע דל. ביום השלישי הצטרפו אלינו למקלט חניכי המחזור הנוכחי (אני מכחישה את מספרו – י"ד? ט"ו? ט"ז? זה פשוט מזכיר לי כמה שאנחנו זקנים...). העבודה איתם הייתה פשוט תענוג! לא היה צריך "ליישר קו", הם פשוט ידעו מה לעשות: איפה שהם מצאו – להשתלב, ליזום, לעזור - הם עשו זאת מיד, ובאהבה רבה. ביחד איתם המקלט הפך לקייטנה הכי כייפית שיש, והילדים שכחו לגמרי מהמלחמה שהתחוללה שם בחוץ.

לאורך כל השבוע מצאנו את עצמנו מחברים בין בוגרים לבוגרים אחרים, מעבירים טלפונים של מקומות התנדבות. ביום הרביעי הצטרפה אלינו דנה שיינר, בוגרת מחזור י' שהיתה גם מדריכה במחזור הראשון בשדרות, שהגיעה אליי דרך רכזת הבוגרים, עדי אליהו. בזכותה ילד די מאתגר קיבל באותו יום חוויה נפלאה ויחס אישי וחם. אנשים בשדרות שאלו אותי: "מטעם מי הגעת?". עניתי שלא הגעתי מטעם אף אחד, זה פשוט מה שלמדתי בנחשון, שכשצריך - באים, וזה מה שאני עושה כאדם פרטי.
מעבר לכך שהיה שבוע מרגש ביותר, למדתי שוב את המסקנה שתמיד חוזרת על עצמה: כשאתה בא להתנדב - אתה מקבל חזרה פי כמה וכמה. הקהילה האתיופית כבשה את ליבי ואין לי ספק שאחזור לשם לבקר שוב. מי ייתן ולעולם לא ארפא מהחיידק..."


חניכי המחזור הנוכחי (מחזור ט"ז, לשאלתה של לירית!), נרתמו גם הם כמובן לסייע לתושבי הדרום:

 • קבוצת מצודת יואב העבירה את השבוע בירוחם, ובין היתר הפעילה שם הפנינג לילדי הדרום ואיסוף מזון לחיילים
 • קבוצת שובל וקבוצת שדרות חברו יחדיו, והתחלקו בין מוקדי עשייה שונים בשדרות ובמועצות האזוריות השכנות. שתי הקבוצות עבדו עם ילדים ונוער, סייעו בהשמשת מקלטים, העניקו סיוע למשפחות עם צרכים מיוחדים והשתתפו בשלל פעילויות נוספות.

חניכי שלוש הקבוצות סיכמו את השבוע כשבוע משמעותי ביותר, ושמחו על ההזדמנות להיות חלק ממערך הסיוע לתושבי הדרום.


חשבנו עליכם...
והנה כמה רעיונות והזדמנויות שיכולים לעניין אתכם.

 • יום עיון לקראת בחירות במסגרת שבוע פוליטיקה במכינה -
  מחזור ט"ז מזמין אתכם ליום עיון מסכם של שבוע פוליטיקה, משותף לשלוש הקבוצות, שיתקיים במצודת יואב
  ביום ה' הקרוב - 29/11/2012 - ט"ו כסלו.
  שימו לב לתכנית:
  9:00-10:30- עפר שלח והרב שי פירון - מפלגת "יש עתיד "
  11:30-13:00- הרב חיים אמסלם - מפלגת "עם שלם"
  14:00- ח"כ זהבה גלאון - יו"ר מפלגת מרץ
  16:00- ארגון "יש סיכוי"
  18:00-19:30- ח"כ דב חנין - מפלגת חד"ש
  נשמח מאוד לראות אתכם! אנא הירשמו מראש כאן - זה חשוב לצורך התארגנות.
  * לחצו כאן כדי לראות את הלו"זים השבועיים של שלוש הקבוצות, ולבחור האם להצטרף לפעילויות נוספות השבוע.


 • גם שליחות בחו"ל וגם מלגת לימודים?
  הסוכנות היהודית מחפשת שליחים למלגת השליחות שח"ם (שליחות,חינוך,מקום),ורוצה אתכם... המלגה מיועדת לסטודנטים שרוצים לקחת חלק בשליחות בת שנה, בסוף שנת הלימודים הקרובה. המועמדים יעברו תהליך מיון וישתתפו בקורס של 10מפגשים בנושאים: מסורת ישראל, יהדות התפוצות, ישראל בזירה הבינלאומית, אקטואליה ומיומנויות הסברה. להרשמה, יש לשלוח קורות חיים דרך אתר אגף השליחים: www.shlichut.org.il, למשרה 65. לשאלות פנו לקרן במייל kerensh@jafi.org או בטלפון 02-6216233.


 • בית השנטי במדבר מחפש מדריכים!
  בבית השנטי מתגוררים נערים בגילאי 14-21, הזקוקים לליווי של מדריכים משך 24 שעות ביממה. מדובר במשרה מלאה במשמרות.
  קורות חיים של מועמדים אפשר לשלוח למייל: bhs32555@gmail.com

 • מחפש/ת עבודת הדרכה מאתגרת ומשתלמת בקיץ? לתכנית הקיץ של יהודה הצעיר דרושים מדריכי טיולים ומדריכים חברתיים להובלת קבוצות של נוער יהודי מחו"ל. עבודה מתאימה לסטודנטים. לחצו כאן לפרטים נוספים.


מתי אתם באים כבר להעביר שיעור בנחשון?

 • רוצים לבוא להעביר שיעור בנחשון? בשבוע חינוך? או בכל נושא אחר? צרו קשר דרך האתר או עם עדי - 052-8341951.
 • מכירים בני/בנות נוער בכיתה י"ב שמתאימים/ות לנחשון ואתם רוצים לדעת על אירועי מועמדים או למי להפנות אותם?
  052-6778307- שדרות, 052-8345389- מצודת יואב,
  052-8345388- שובל
 • כולם מוזמנים לבוא לבקר בנחשון או להצטרף אלינו לפעילויות השונות. הלו"זים השבועיים של שלוש הקבוצות מתפרסמים בעמוד הזה באתר נחשון.
 • facebook - כל הבוגרים שעדיין לא חברים בקבוצת הפייסבוק של בוגרי נחשון, מוזמנים להצטרף, לשתף ולהשתתף.
  בוגרים רבים כבר עידכנו את פרטיהם האישיים בטופס. עדיין לא עשיתם זאת? היכנסו לטופס עידכון הפרטים עכשיו.

פרטי רכזת הבוגרים
עדי אליהו - 052-8341951
adieliyah@gmail.com

*עדיפות לפנייה באמצעות המייל

הדפס
נחשון - המדרשה הישראלית למנהיגות חברתית (ע.ר. 580299089) קיבוץ גלאון / קיבוץ שובל / שדרות טל': 08-6896891 פקס:08- 6896892 לפניות מועמדים: 052-8345388 דואר אלקטרוני: info@m-nachshon.org
Nachshon - The Israeli Educational Institute for Social Leadership
Metzudat Yoav / Kibbutz Shuval / Sderot Community
Postal Address: Metzudat Yoav, PO Box 538, Ashkelon 7810401 Office: +972-8-6896891 Fax: +972-8-6896892 For applicants: +972-52-8345388 E-mail: info@m-nachshon.org