מכינה קדם צבאית נחשון

ניוזלטר בוגרים 15.11.13

בוגרים יקרים,

עבר קצת יותר מחודש מאז שנכנסתי לתפקיד כרכזת בוגרים. החלפתי את עדי אליהו בתפקיד והיא סייעה לי רבות להכנס לעניינים, אני רוצה להודות לה על כל מה שעשתה למען הבוגרים בפרט ועל התרומה שלה למכינה בכלל כמדריכה ורכזת בוגרים.  פרסמתי הודעה בפורום בפייסבוק בה הצגתי את עצמי אך למי שלא קרא אשתף בקצת פרטים על עצמי. שמי תמי ליסבונה, אני בוגרת מחזור ו' וכעת אני בשנה האחרונה ללימודי תואר שני בעבודה סוציאלית. הגעתי לתפקיד הזה עם הרבה אכפתיות, מוטיבציה והבנה שנכונה לי עבודה מאתגרת ביצירת קהילת בוגרים שתצליח להכיל בצורה האופטימלית כל אחד מכם, שרוצה להיות מעורב באופן זה או אחר. הרי מדובר בקבוצה גדולה מאוד של אנשים, במגוון גילאים, שלבים בחיים ותחומי עניין שונים. אני מאמינה שרק דרך התייחסות למאפיינים האינדיבידואלים של כל אחד מכם והתייחסות אישית, אוכל להצליח וליצור שינוי חיובי עבור הבוגרים הוותיקים והצעירים.    

אני שמחה לספר לכם כי מחזור י"ז בשדרות ובשובל ערכו ערבי לימוד "משמר" ביום חמישי 31.10.13 כ"ז בחשוון. המשמר בשדרות היה סביב נושא מנהיגות ומי שהובילה אותו היתה המדריכה נוגה קוהל שהיא גם בוגרת מחזור י"ג אחראית על חוליית הבית, לשדרות הגיעו 25 בוגרים ממחזור י"ג, ט"ו וט"ז. המשמר בשובל היה בנושא פערים חברתיים, הובילו אותו המדריכים הלל שהוא גם בוגר מחזור י"ב ומעיין שהיא גם בוגרת מחזור י"א, לשובל הגיעו כשלושים בוגרים ממחזורים ט"ו וט"ז. קפצתי לבקר בשובל באותו הערב והתרגשתי מאוד לראות קבוצה כל כך גדולה של בוגרים שהגיעו ישירות מהצבא  כדי לקחת חלק, עבורם נראה שזה היה מאוד טבעי להגיע ואפשרות מצוינת לראות בוגרים אחרים מהמחזור שלהם. בקרוב יצא לפועל משמר גם במצודת יואב, כאשר המגמה היא לקיים משמרים נוספים בימי החמישי האחרונים בחודש. אשתף בפרטים על כך בעתיד הקרוב....

חניכי המחזור הנוכחי (מחזור י"ז), חזרו בתחילת השבוע מטיול קמפוס גולן , אותו הטיול שכמעט כולנו עברנו, עם סיורים והדרכות בכנרת, בעמק הבכא ובחרמון. השבוע הקרוב יהיה שבוע נושא "שואה" עליו החניכים עובדים כבר לא מעט זמן. 

גיוס חו"לניקים בארה"ב

גלעד יוצא בחודש דצמבר לסבב גיוסים של חו"לניקים בארצות הברית. במהלך החודש הוא מעוניין להפגש גם עם בוגרים חו"לניקים ובכלל בוגרים שגרים בחוף המערבי והמזרחי. ב6-8 לדצמבר הוא יהיה באזור לוס אנג'לס וב 13-14 הוא יהיה באזור ניו יורק. התחלתי כבר ליצור קשר עם החו"לניקים כדי לשמוע מה קורה איתם, קיבלתי הרבה עדכונים מעניינים ובעיקר תגובות נלהבות על הפנייה וההתעניינות בהם. כל מי שמעוניין להפגש עם גלעד במסגרת המסע שלו בארה"ב מוזמן ליצור איתי או עם גלעד קשר (במייל או בטלפון), אשמח לתאם מפגש.

חידוש קמפיין הוראות הקבע ממשפחת הבוגרים של נחשון- בואו לאמץ חניך

נושא זה נידון לא פעם, במסגרת אירועים ומפגשים ולמרות שישנן דעות חלוקות בנושא, המציאות בנחשון מבקשת מאיתנו להתייחס לכך. אנו מאמינים בשקיפות ולכן רוצים לשתף אתכם בפרטים: כיום, במחזור י"ז ישנם כ-130 חניכים, מתוכם 42 חניכים שאינם יכולים לשלם את שכר הלימוד, עקב מצבם הכלכלי והגישו בקשה מהמכינה למלגה מלאה. אנו זקוקים לכם הבוגרים, שתסייעו לנו להשלים את הפער הזה ולהתקיים בכבוד. נחשון אינה רוצה לסגור את שעריה בפני אותם אנשים שזקוקים למלגה וכמדרשה למנהיגות חברתית דוגלת באמונה שמנהיגים צומחים מכלל האוכלוסייה וכל מי שמעוניין להיות חניך במכינה, לא יהיה זה מצבו הכלכלי שיעצור מבעדו.

אז מה אנחנו מבקשים? להקריב מעט כדי לאפשר לחניכים לקבל מנחשון את מה שאתם קיבלתם. אנו מעוניינים שכל אחד מכם יחתום על הוראת קבע. בחודש האחרון קמה יוזמה פרטית בקרב 25 בוגרים ממחזור ט"ז במצודת יואב, לחתום על הוראת הקבע ולגייס את שאר בוגרי המחזור. אנו מודים להם על כך ומקווים שהמגמה תמשך ביתר שאת.

התקדמנו הרבה מאז עידן הטפסים וכיום ניתן לבצע את התרומה באופן מקוון, דרך אתר "ישראל תורמת". אתם מוזמנים להכנס ללינק הבא תרומה מאובטחת בכרטיס אשראי באמצעות האינטרנט  בשפה העברית , לבחור באופציה תרומה חודשית מתחדשת ולהקיש את הסכום הרצוי. מעבר לתרומות אישיות נשמח אם תוכלו להפנות אותנו לאנשים נוספים, ביניהם בני משפחה, חברים, מכרים וכו' שירצו אולי גם לתרום.  

נעריך כל סיוע שתוכלו לתת, המון תודה


נכון שלא ביקרתם בנחשון כבר הרבה זמן?
הנה הזדמנויות טובות לבוא לבקר בנחשון, להיפגש עם חניכי המחזור המכהן וגם עם בוגרי נחשון אחרים.

שבת  בוגרים צעירה: מחזור י"ז מארח את מחזורים ט"ו ו-ט"ז לשבת משותפת

מתארגנים לשבתפרטים נוספים בהמשך, רישמו לפניכם את התאריכים :
13-14/12/2013, י'- יא' בטבת תשע"ד.

 

 

 

 

חשבנו עליכם.... והנה כמה רעיונות והזדמנויות שיכולים לעניין אתכם.


  • הסוכנות היהודית מחפשת שליחים לשליחות ארוכה, ופונה אל בוגרי המכינות (גילאי 22-30). מדובר בשליחות ל 150 מקומות שונים ברחבי העולם. מוזמנים להכנס לאתר השליחות וליצור קשר http://shlichut.org.il/ .


  • החיינו את דף "הצעות עבודה" באתר, מופיעות שם הצעות לעבודה או לתכניות מעניינות, מומלץ להכנס ולהתעדכן.

  • כולם מוזמנים לבוא לבקר בנחשון או להצטרף אלינו לפעילויות השונות. הלו"זים השבועיים של שלוש הקבוצות מתפרסמים בעמוד הזה באתר נחשון.
  • facebook - כל הבוגרים שעדיין לא חברים בקבוצת הפייסבוק של בוגרי נחשון, מוזמנים להצטרף, לשתף ולהשתתף.
    בוגרים רבים כבר עידכנו את פרטיהם האישיים בטופס. עדיין לא עשיתם זאת? היכנסו לטופס עידכון הפרטים עכשיו.

פרטי רכזת הבוגרים
תמי ליסבונה

bogrim.nachshon@gmail.com

0544-710004

הדפס
נחשון - המדרשה הישראלית למנהיגות חברתית (ע.ר. 580299089) קיבוץ גלאון / קיבוץ שובל / שדרות טל': 08-6896891 פקס:08- 6896892 לפניות מועמדים: 052-8345388 דואר אלקטרוני: info@m-nachshon.org
Nachshon - The Israeli Educational Institute for Social Leadership
Metzudat Yoav / Kibbutz Shuval / Sderot Community
Postal Address: Metzudat Yoav, PO Box 538, Ashkelon 7810401 Office: +972-8-6896891 Fax: +972-8-6896892 For applicants: +972-52-8345388 E-mail: info@m-nachshon.org