מכינה קדם צבאית נחשון

ראיונות עם בוגרי המכינה

"גם במפגש עם אלוף אני מציין שאני בוגר נחשון" - רס"ן שמואל עזרא, בוגר מחזור א'

"נחשון הייתה עבורי מהפך של 180 מעלות" - נעמה ניסן, בוגרת מחזור ד'

 

 "גם במפגש עם אלוף אני מציין שאני בוגר נחשון", שמואל עזרא

שמואל עזרא, בוגר מחזור א', הוא קצין בדרגת רב-סרן וסטודנט לממשל מטעם צה"ל במרכז הבינתחומי הרצליה. בגיל שמונה עלה ארצה מאתיופיה ועל נחשון שמע לראשונה בזמן לימודיו בפנימיית הנוער "ימין אורד": "הרגשתי שאני צריך משהו לפני הצבא, משהו מעבר לבית הספר. ראיתי עלון של נחשון וישר התחברתי. כשהגעתי לנחשון, מהר מאוד מצאתי את עצמי".

 

לאילו דברים התחברת?

"לאידיאולוגיה, לציונות, לאורח החיים... אבל החוויה הכי משמעותית בשבילי הייתה האנשים – כשאתה נמצא עם קומץ של חבר'ה טובים, שמאמינים בלתת הכל בשביל החברה שלנו, אתה לומד מהם וגדל איתם. זה נכון גם לגבי הצוות. הושפעתי מאוד מזאביק (ראש המכינה), את כל תפיסת המנהיגות שלי בצבא לקחתי ממנו".

 

איך נחשון באה עבורך לידי ביטוי בצבא?

"בתור חייל, עשיתי מסלול ביחידה מובחרת, אבל בנחשון דיברנו כל הזמן על להשפיע על אנשים – ובגלל זה בחרתי להיות קצין דווקא בגדוד, ולא ביחידות המובחרות. ידעתי שזה המקום שבו אוכל להשפיע יותר ולחנך יותר".

"אני מביא את הרוח של נחשון לא רק לחיילים שלי – לאן שאני לא הולך, אני תמיד מציין שאני בוגר נחשון. גם במפגש עם אלוף. אני גאה בזה".

 

למה לדעתך חשוב שאנשים ימשיכו להגיע לנחשון?

"אין מה להגיד, נחשון זו השקעה משתלמת בשביל החברה כולה. גם אחרי עשר שנים, אני מרגיש שזה המקום שבו משקיעים באנשים שמרגישים מחויבים לשרת ולעצב את המדינה והקהילה".

 "נחשון הייתה עבורי מהפך של 180 מעלות", נעמה ניסן

 

נעמה ניסן, בוגרת מחזור ד', למדה עבודה סוציאלית במכללת תל-חי.

בשביתת הסטודנטים הגדולה האחרונה, עמדה בראש מטה המאבק של המכללה.

 

נעמה נזכרת איפה הכל התחיל: "אני אומרת לפעמים שאני חבה את חיי לנחשון. הגעתי לנחשון אחרי תקופה מבולבלת, והמכינה גרמה לי להבין מי זו בעצם נעמה. התהליך הזה, שהתחיל בנחשון והוציא ממני כל-כך הרבה דברים, היה משמעותי מאוד ובעצם הוא נמשך גם היום".

 

איך את מרגישה שנחשון השפיעה עלייך במהלך השנים מאז?

"מהרבה בחינות, נחשון הייתה עבורי מהפך של 180 מעלות. גיליתי את חוש המנהיגות שלי וזה תרם המון לביטחון העצמי שלי. במקביל, גם הרצון לשרת את החברה הישראלית התפתח אצלי מאוד".

"יצאתי לקורס קצינות יבשה ושירתי בתפקידים קרביים, נהייתי ביצועיסטית ומאוד מעורבת חברתית, עמדתי בראש מטה המאבק של המכללה בשביתת הסטודנטים – זה הכל התחיל מהפעולה הראשונה בנחשון".

 

למה לדעתך חשוב שאנשים ימשיכו להגיע לנחשון?

"בשום מקום אחר אי אפשר לרכוש את הערכים, את הידע ואת הכלים שרוכשים בנחשון. לכן חשוב, לפני הצבא ו'החיים הגדולים', לבוא ולראות מי אתה, מאיפה באת ולאן תלך ומה אתה רוצה מעצמך בעצם".

"נחשון היא חוויה אדירה, שנותנת לך את האופציה לעבור את התהליך הזה, לרכוש את הכלים ולממש את הפוטנציאל שטמון בך".

נחשון - המדרשה הישראלית למנהיגות חברתית (ע.ר. 580299089) קיבוץ גלאון / קיבוץ שובל / שדרות טל': 08-6896891 פקס:08- 6896892 לפניות מועמדים: 052-8345388 דואר אלקטרוני: info@m-nachshon.org
Nachshon - The Israeli Educational Institute for Social Leadership
Metzudat Yoav / Kibbutz Shuval / Sderot Community
Postal Address: Metzudat Yoav, PO Box 538, Ashkelon 7810401 Office: +972-8-6896891 Fax: +972-8-6896892 For applicants: +972-52-8345388 E-mail: info@m-nachshon.org