מכינה קדם צבאית נחשון

תהליך הרישום והקבלה לנחשון

הזדמנויות להתרשם

תלמידי ותלמידות י"ב המעוניינים להירשם לנחשון, רצוי שיגיעו ראשית לראות בעיניהם שלהם את המכינה. ניתן לעשות זאת בתיאום מראש בכל אחד מימות השבוע, בין אם לבוא ולבקר במקום אחד (קיבוץ גל און, קיבוץ שובל או שדרות) ובין אם להגיע לשלושתם.

לנוחיות המתעניינים, אנו מארגנים אחת למספר שבועות ימים פתוחים מרוכזים, שבתות פתוחות וחמשוש מועמדים.  

להרשמה צור קשר 


חתימה על דחיית שירות

לאחר ההתרשמות מהמכינה, מי שמעוניין להצטרף חותם על טופס דחיית-שירות (דח"ש). טופס זה מאפשר לנו ולנרשמים להמשיך ולהתלבט לגבי הרישום והקבלה למכינה. טופס זה אינו נמסר לצבא ו/או למשרד הביטחון, אלא אם אושר לנו ע"י הנרשם עצמו בלבד! הטופס נשמר אצל צוות נחשון עד למועד הגשת הטפסים למשרד הביטחון, מועד שנקבע על ידי משרד הביטחון עצמו (בדרך כלל לקראת סוף פברואר. מידע מדויק יימסר לנרשמים במהלך הרישום). טרם הגשת הטפסים, אנו יוצרים קשר טלפוני עם כל אחד מהנרשמים, שחתמו על טופס זה, על מנת שיאשר את העברת הטופס והפרטים שבו למשרד הביטחון.

ניתן לבטל חתימה על טופס דח"ש בכל שלב! לעומת זאת, חתימה על דח"ש והצטרפות למכינה לאחר שחלף כבר המועד להגשת הטפסים למשרד הביטחון,  היא מסובכת ומורכבת יותר, לעתים אף בלתי אפשרית.

ניתן לחתום על טופס דח"ש במספר מקומות במקביל (מכינות או שנות שירות). לקראת מועד העברת הטפסים למשרד הביטחון, יתבקשו הנרשמים להחליט דרך איזו מסגרת להעביר את דחיית השירות שלהם. את החלטתם זו עליהם להעביר למסגרת הרלוונטית ולבטל את הטפסים עליהם חתמו במסגרות האחרות.

על טופס דח"ש ניתן לחתום במכינה. תוכלו גם להוריד את הטופס מהאתר (כאן הנוסח לבנים, ואילו כאן הנוסח לבנות) ולשלוח אותו אלינו בדואר או בפקס.


ימי ראיונות

נרשמים שהשתתפו ביום פתוח או בשבת פתוחה יזומנו לימי ראיונות, שייערכו במספר מועדים. ביום ראיונות, ממלאים טפסי מועמדות לקבלה ועוברים ראיון על ידי מדריכ/ה וחניך/ה מהמחזור הנוכחי. הראיון הוא שלב הכרחי להמשך תהליך הקבלה לנחשון. הנרשמים יקבלו תשובות קבלה כשבוע לאחר הראיון.

ניתן לעבור ראיון גם במכינה עצמה (מצודת יואב, קיבוץ שובל ושדרות), בתיאום מראש עם רכז הגיוסים.

 

לסיכום, רק מועמד שחתם על טופס דח"ש ועבר ראיון יוכל להתקבל לנחשון. פרטיו ובקשתו לדחיית השירות יועברו, אחרי שהמועמד אישר זאת, למשרד הביטחון.


חוליה פעילה

תוך כדי תהליך הרישום והקבלה לנחשון, מתגבש לו צוות של חניכים מבין הנרשמים למחזור הבא - "חוליה פעילה". קבוצת חניכים זו מארגנת פעילויות של גיבוש והיכרות למחזור הבא, בהן טיול בן יומיים, ומפגש נוסף במהלך הקיץ, לקראת פתיחת שנת המכינה.


מפגש עם הורי הנרשמים

אנו מקפידים לערב גם את הורי הנרשמים בתהליך הקבלה למכינה. מדי שנה אנחנו מקיימים יום פתוח להורים של נרשמים העונים על הקריטריונים לקבלה של המכינה. ביום זה נפגשים לראשונה הורי הנרשמים עם נחשון ויושבים לשיחה עם חניכי המחזור הנוכחי ובוגרי המכינה בקבוצות קטנות. בקבוצות אלה, אנו מנסים לענות על השאלות הרבות שיש לנרשמים ולהוריהם ומציגים את החיים במכינה ואת החוויה של נחשון. בוגרי המכינה מציגים בראייתם את האופן שבו השפיעה שנת המכינה על המשך חייהם.

 

לאחר מכן... כל מה שנותר הוא להתחיל כבר את שנת המכינה! שיהיה בהצלחה!

נחשון - המדרשה הישראלית למנהיגות חברתית (ע.ר. 580299089) קיבוץ גלאון / קיבוץ שובל / שדרות טל': 08-6896891 פקס:08- 6896892 לפניות מועמדים: 052-8345388 דואר אלקטרוני: info@m-nachshon.org
Nachshon - The Israeli Educational Institute for Social Leadership
Metzudat Yoav / Kibbutz Shuval / Sderot Community
Postal Address: Metzudat Yoav, PO Box 538, Ashkelon 7810401 Office: +972-8-6896891 Fax: +972-8-6896892 For applicants: +972-52-8345388 E-mail: info@m-nachshon.org